وقت سفارت و ویزای فرانسه

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که آرزوی دیدن برج ایفل و قدم زدن در خیابان‌های پاریس را نداشته باشد. فرانسه کشوری است که سالانه مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. گرفتن وقت سفارت فرانسه را به کارشناسان خبره هوراد بسپارید.

شما با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کنید، اما قبل از هر چیز باید با نکات مربوط به اخذ ویزای شنگن آشنا شوید.

ویزای فرانسه
1

وقت سفارت فرانسه

برای دریافت نوبت سفارت فرانسه شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید. ما با توجه به نوع و زمان سفرتان، وقت سفارت شما را دریافت می‌کنیم.

2

چیدمان و ترجمه مدارک

قبل از مراجعه به سفارت، با مشاوره کارشناسان باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را ترجمه و به طور کامل آماده کنید.

3

مراجعه به سفارت فرانسه

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت فرانسه حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است. پس از ۳ هفته از تاریخ مصاحبه، ویزای شما صادر خواهد شد.

راهنمای وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شنگن

ویزای فرانسه

وقت سفارت فرانسه (توریستی، تجاری و دانشجویی)

معمولاً متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه با اهداف مختلفی نظیر دریافت ویزای کار، ویزای تجارت و سرمایه گذاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و … درخواست خود را به سفارت ارسال می‌کنند.
برای گرفتن وقت سفارت فرانسه لازم است درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. گرفتن وقت سفارت فرانسه برای عموم مردم کاری زمانبر و مستلزم رعایت نکات است که رعایت نکردن انها منجر به طولانی شدن پروسه وقت دهی یا عدم موفقیت در اخذ وقت سفارت فرانسه خواهد شد؛ بنابراین بهترین راهکار برای أخذ وقت سفارت فرانسه، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر مهاجرتی و صدور ویزا است.
همان طور که می دانید فرانسه در پیمان شنگن است و به این ترتیب با اخذ ویزای فرانسه می توانید علاوه بر سفر به این کشور از دیگر کشورهای این حوزه هم دیدن کنید.

فرانسه نیز مانند همه کشورها ویزاهای مختلفی را برای کسانی که میخواهند وارد خاکش شوند بسته به هدفشان از سفر صادر می‌کند. چند نمونه از مهمترین این ویزاها را مختصرا توضیح می‌دهیم.

وقت سفارت توریستی فرانسه

وقت توریستی سفارت فرانسه در کمترین زمان ممکن قابل اخذ است و مدارکی که باید برای اخذ ویزای توریستی ارائه دهید متفاوت از دیگر ویزاها است. دقت داشته باشید که اگر می خواهید ویزای توریستی فرانسه را اخذ کنید، داشتن دعوتنامه تاثیر به سزایی در این روند دارد.

وقت سفارت تجاری فرانسه

از دیگر ویزاهای این کشور، ویزای تجاری فرانسه است. ویزای تجاری زمانی قابل اخذ است که بخواهید برای کاری در کشور فرانسه اقدام نمایید. ویزای تجاری فرانسه از سوی سفارت ارائه می شود تا بتوانید به امور سرمایه گذاری، تجاری، کاری و … در این کشور بپردازید.
ویزای تجاری و ویزای کاری متفاوت است. ویزای تجاری به شما این امکان را می دهد تا در کشور فرانسه به تجارت و یا سرمایه گذاری بپردازید. این درحالی است که ویزای کاری برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند صادر می‌شود.

وقت سفارت برای اخذ هر دو ویزا الزامی است. این وقت را باید داشته باشید تا درخواست خود برای اخذ ویزا را ارائه دهید. فردی که اقدام به اخذ این نوع وقت را می کند باید شرایط و مدارکی را داشته باشد تا موفق به اخذ ویزای تجاری فرانسه یا ویزای کاری فرانسه شود. ما در سفارت ۲۴، در تمام مراحل اخذ این نوع ویزا و شرایط مختلف آن همراه شما هستیم.

وقت دانشجویی سفارت فرانسه

اگر می خواهید در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهید، باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید مشخصاتی را داشته باشید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید. اولین گام برای اخذ این ویزا داشتن وقت سفارت تحصیلی فرانسه است.

برای اخذ این ویزا باید مراحلی را پشت سر بگذارید:

ابتدا باید با توجه به رشته و مقطع تحصیلی که می خواهید اقدام به یافتن مرکز آموزشی نمایید. پس از این باید با این مرکز آموزشی ارتباط برقرار کنید. با برقراری ارتباط می توانید در صورت واجد شرایط بودن دعوتنامه ای را از این مرکز آموزشی دریافت کنید.
بعد از گرفتن دعوتنامه، ما شما را در گرفتن وقت سفارت راهنمایی خواهیم کرد.
برای اخذ این ویزا باید کلیه مدارک تحصیلی را آماده کنید و حتی ریزنمرات خود را نیز به سفارت ارائه دهید. ارایه دقیق این مدراک بسیار اهمیت دارد.
پس از این که کلیه مراحل بالا را گذراندید حالا نوبت آن است که در تاریخ و ساعت مشخص به سفارت مراجعه کنید تا موفق به اخذ ویزای تحصیلی شوید.

از دیگر ویزاهایی که کشور فرانسه برای متقاضیان ورود به خاکش ارایه میدهد میتوان به ویزای پزشکی، ویزای ازدواج، ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود اشاره کرد.

گرفتن وقت سفارت فرانسه در ایران به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. در این روش شما نیاز به حضور در سفارت فرانسه برای گرفتن وقت ندارید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه:

• فرم تکمیل شده أخذ ویزای فرانسه به همراه ترجمه آن
• عکس رنگی فرد متقاضی با پس زمینه روشن در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴
• اصل پاسپورت با مدت زمان اعتبار حداقل ۳ ماه پس از پایان مدت ویزای فرانسه (اگر ویزای شنگن هم موجود است باید آن را ارائه داد)
• مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن
• سند ازدواج برای افراد متأهل که قصد سفر باهم را دارند؛ اگر فردی با تبعه فرانسه ازدواج کرده باشد باید سند و گواهی ازدواج خود را به سفارت ارائه دهد. اگر فرزندی هم متولد فرانسه باشد باید گواهی تولد و مدارک هویتی خود را ارائه دهد.
• فرم دعوتنامه از سوی کارفرما برای متقاضیان ویزای کار و یا از سوی فرزندان و اقوام برای متقاضیان ویزای توریستی یا دیدار فرزندان در فرانسه
• اسناد و مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه؛ در این قسمت باید پرینت فیش بانکی، صورتحساب گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی متقاضی، اسناد بانکی و ترجمه آن و یا گواهی حامی مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه تهیه شود. .
• ارائه بیمه نامه پزشکی بین المللی
• ارائه آدرس محل اقامت در فرانسه برای افرادی که دارای دعوتنامه هستند و یا اعلام آدرس هتل محل اقامت به همراه فرم رزرو هتل
• فرم تکمیل شده ویزا برای هر یک از اعضای خانواده
• گواهی نامه اشتغال به کار برای کارمندان و یا اسناد مالکیت کسب و کار مانند جواز کسب یا ثبت شرکت متعلق به کارفرمایان و مدیران
• گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
• ارائه فرم دعوتنامه از دانشگاه پذیرش کننده در فرانسه
• تکمیل فرم تعهد نامه و ارائه چک بانکی به عنوان ضمانت
.

اطلاعات و آدرس سفارت فرانسه

سفارت فرانسه در یکی از محله‌های قدیمی و معروف تهران به آدرس جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده و سابق بر این، پیش از برون سپاری خدمات به مرکز VFS Global، تمامی خدمات متقاضیان وقت سفارت فرانسه، خدمات مهاجرت و ویزای فرانسه در این محل انجام میگرفت.
در حال حاضر در سفارت فرانسه به اموری نظیر اخذ ویزای شنگن طولانی مدت (اقامت بالای ۹۰ روز)، ویزای معمولی و طولانی مدت برای همسر فردی با تابعیت فرانسوی، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک، متقاضیان خدمات و چکاپ پزشکی رسیدگی می‌شود و الباقی امور اخذ ویزا و وقت سفارت شنگن فرانسه در VFS Global به انجام می‌رسد.
مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه در خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد.

مدت زمان صدور ویزا شنگن فرانسه

معمولا مدت زمان صدور ویزا شنگن دو هفته (۱۴ روز کاری) طول می کشد .

مدت اعتبار ویزا شنگن فرانسه

اعتبار ویزا شنگن بستگی به درخواست مسافر و برنامه سفر وی دارد که از یک هفته تا یکماه است. (برای بار اول دو هفته اعتبار و یک هفته اقامت داده می شود)

خدمات آژانس هوراد

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت فرانسه

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت فرانسه

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط فرانسه

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط آژانس هوراد انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه فرانسه

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای فرانسه

پرسش و پاسخ
  • اصل پاسپورت متقاضی
  • فرم تکمیل شده سفارت
  • مدارک شغلی و سوابق بیمه
  • اسناد مالی و ملکی
  • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
  • سه قطعه عکس
  • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
  • رزرو هتل و رزرو پرواز
  • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64،

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر، طبقه چهارم

شماره تماس: 02164094000

آدرس وب‌سایت: http://www.ambafrance-ir.org

مشاوره تخصصی تور اروپا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

5/5 - (12 امتیاز)