وقت سفارت و ویزای اسپانیا

اسپانیا کشوری بسیار دیدنی است که در سال‌های اخیر، تقاضا برای ویزا و وقت سفارت این کشور افزایش چشمگیری داشته است. با مشاوره کارشناسان هوراد برای گرفتن وقت سفارت و ویزای اسپانیا، بدون معطلی و با خیالی امن اقدام کنید.

شما با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کنید، اما قبل از هر چیز باید با نکات مربوط به اخذ ویزای شنگن آشنا شوید.

ویزای توریستی اسپانیا
1

وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت نوبت سفارت اسپانیا شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید. ما با توجه به نوع و زمان سفرتان، وقت سفارت شما را دریافت می‌کنیم.

 
2

چیدمان و ترجمه مدارک

قبل از مراجعه به سفارت اسپانیا، با مشاوره کارشناسان باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را ترجمه و به طور کامل آماده کنید.

 
3

مراجعه به سفارت اسپانیا

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت اسپانیا حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است. پس از ۳ هفته از تاریخ مصاحبه، ویزای شما صادر خواهد شد.

راهنمای وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزای شنگن

ویزای اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا (توریستی، تجاری و دانشجویی)

وقت سفارت اسپانیا، مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به کارگزاری این کشور مراجعه کنید. نمایندگی رسمی سفارت اسپانیا در تهران موسوم به BLS است.

مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، فرم درخواست ویزای شینگن است. این فرم استاندارد و عمومی برای تمامی سفارت‌های حوزه شنگن یکسان است و مجموعه‌ای است از اطلاعات فردی، هویتی، مالی و برنامه سفر متقاضی.

برای حضور در کارگزاری ویزای این کشور، باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید. این مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود. این مدارک، نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد.

برای دریافت ویزای شنگن کشور اسپانیا چه مدارکی مورد نیاز است؟

• پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
• فرم درخواست و اطلاعات شخصی
• دعوتنامه (در صورت داشتن آن)
• تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت کشور مربوطه با تایید و مهر بانک
• رزرواسیون هتل در اسپانیا
• رزرو بلیط رفت و برگشت به اسپانیا
• مدارک شغلی
• گزارش 6 ماهه آخر حساب بانکی
• بیمه نامه مسافرتی
• گواهی تمکن مالی که نشان دهنده این موضوع باشد که شما در مدت زمان اقامت خود در اسپانیا توانایی مالی جهت انجام هزینه های خود در این کشور را خواهید داشت

انواع وقت سفارت اسپانیا (عادی و فوری)

وقت فوری به شما این امکان را می دهد تا در بازه زمانی کمتر از یک ماه به سفارت مراجعه کنید. این وقت را هنگامی باید اخذ کنید که برنامه خاصی برای سفر خود دارید. مانند شرکت در یک جلسه، بازدید از یک نمایشگاه، مشکلات پزشکی و …

با وقت عادی می توانید در بازه زمانی مشخص اما طولانی‌تر به سفارت مراجعه کنید. این وقت بیشتر از یک ماه زمان می برد. اگر برنامه خاصی برای سفر خود ندارید و تنها قصدتان سفر کردن به این کشور است، بهترین انتخاب وقت عادی سفارت اسپانیا است. شما در این مدت می توانید مدارک خود را تکمیل، ترجمه و به سفارت ارائه دهید.
اگر قصد اخذ وقت فوری سفارت اسپانیا را دارید با توجه به هزینه مازادی که پرداخت می‌کنید طبعاً زمان نزدیک‌تری برای حضور در دفتر BLS و انگشت‌نگاری دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که ناقص بودن حتی یکی از مدارک ارائه شده توسط شما می‌تواند منجر به ریجکت شدن پرونده ویزای شینگنتان شود.

انواع ویزای اسپانیا

با توجه به نوع و برنامه سفر شما به اسپانیا، سفارت این کشور ویزاهای مختلفی به متقاضیان ارائه می‌دهد. با توجه به هدف متقاضی از سفر، سفارت مدارک مختلفی را برای ارائه انواع ویزا به متقاضیان در نظر گرفته است.
پس از اخذ وقت سفارت، باید مدارک را آماده کرده و در زمان تعیین شده توسط سفارت آن‌ها را تحویل دهید.

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و سالانه بیش از ۷۰ میلیون گردشگر از این کشور بازدید میکنند. در صورتی که قصد دارید ویزای توریستی اسپانیا را اخذ کنید، کافی است نسبت به گرفتن وقت سفارت اسپانیا و تکمیل مدارکی که برای سفرهای توریستی در نظر گرفته شده اقدام نمایید.

ویزای کاری اسپانیا

برخی از متقاضیان علاقه‌مند به کار در یک کشور اروپایی هستند. با دریافت این ویزا می‌توانید در شرکت‌های اسپانیایی مشغول به کار شوید و در صورت نیاز به کشورهای مختلف عضو شینگن اعلام کنید که می‌توانید با آن‌ها نیز همکاری داشته باشید.
برای دریافت ویزای کاری اسپانیا باید قرارداد استخدامی که توسط کارفرما تنظیم شده را به سفارت تحویل دهید. همچنین ارائه گواهی گردش شش ماهه حساب بانکی به همراه فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد هم برای اخذ ویزای کار واجب است.

اخذ ویزای اسپانیا برای کارفرمایان

برای راه اندازی کسب و کار جدید در کشور اسپانیا باید پس از اخذ وقت سفارت اسپانیا، نسبت به تکمیل مدارکی که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده اقدام کنید. کارفرما باید یک کپی از مجوز کسب و کار خود را به همراه ترجمه آن به سفارت تحویل دهد.
ارائه فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد و گواهی گردش شش ماهه حساب بانکی نیز برای کارفرمایانی که قصد اخذ ویزای اسپانیا را دارند ضروری است.

ویزای تحصیلی اسپانیا

در صورتی که دانش آموز یا دانشجو بخواهد در کشور اسپانیا تحصیل کند باید گواهی نشان دهنده ثبت نام وی در مدرسه یا دانشگاه، به همراه رضایت نامه مدرسه یا دانشگاه برای رضایت از ترک محل تحصیل برای سفر را به سفارت اسپانیا ارائه دهد.

ویزای اسپانیا برای دیدار بستگان

در صورتی که اعضای خانواده شما در اسپانیا ساکن هستند می‌توانید نسبت به اخذ ویزای دیدار از بستگان اقدام نمایید. داشتن دعوت نامه کمک شایانی به اخذ این ویزا میکند.

ویزای اسپانیا برای اهداف تجاری

در صورتی که متقاضی بخواهد در جلسه، سمینار یا نمایشگاهی در کشور اسپانیا شرکت کند، باید ویزای اسپانیا برای اهداف تجاری را دریافت نماید. در صورتی که بین شرکت‌های کشور مبدأ و مقصد روابط تجاری وجود داشته باشد، باید مدارک نشان دهنده درستی این موضوع را جهت دریافت ویزا ارائه کنید.

آدرس سفارت اسپانیا و کارگزار ویزای اسپانیا در تهران:

بررسی نهایی پرونده‌های درخواست ویزای اسپانیا در تهران به آدرس دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰ و توسط آفیسر پرونده انجام می‌گیرد.
مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و انگشت‌نگاری در دفتر BLS اسپانیا به آدرس خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه ۱۲ انجام می‌شود.

خدمات آژانس هوراد

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت اسپانیا

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط اسپانیا

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط آژانس هوراد انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه اسپانیا

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای اسپانیا

پرسش و پاسخ
  • اصل پاسپورت متقاضی
  • فرم تکمیل شده سفارت
  • مدارک شغلی و سوابق بیمه
  • اسناد مالی و ملکی
  • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
  • سه قطعه عکس
  • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
  • رزرو هتل و رزرو پرواز
  • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱ مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه دوازدهم

شماره تماس: 02122568681

آدرس وب‌سایت: http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/TEHERAN/en/Pages/inicio.aspx

مشاوره تخصصی تور اروپا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

5/5 - (3 امتیاز)